H2R SOLUTIONS

Kuidas möödusid esimesed viis kuud?

Rauno Mihkelsaar, Osanik, H2R Solutions

30 Detsember 2016

Alustasime esimesel augustil 2016 ning esimesed 5 kuud on möödunud väga kiirelt.
Hakkasime kalendris kohtumisi üle lugema, kuid see osutus üpris kiiresti keeruliseks, sest neid on olnud esimese viie kuuga pea loendamatu arv.

Kõik sai alguse koostöölepingu sõlmimisest Cisco’ga ning eesmärk oli kohe saavutada ka kõrge Premier Partner staatus. Koos meiega on sama partnerstaatusega Eestis vaid kaks aktiivset ettevõtet. Selle taseme saavutamiseks pidid kõik liikmed läbima erinevaid koolitusi ning lõpuks IT Koolituskeskuses edukalt sooritama ka mitmeid eksameid.
Seejärel sai meie teekond ametliku stardi ning võisime alustada enda turule sisenemisega.

Ühel koosolekul koos Cisco’ga tuli meil mõte, et võiks korraldada konverentsi, kuhu kutsuks kõik lahedad inimesed kokku. Kuna meil kõigil on olnud võimalus külastada Cisco poolt igal aastal korraldatavat tehnoloogiakonverentsi Cisco Live!, mõtlesime et tahame selle omamoodi tuua ka Eestisse. Seda enam, et oleme võtnud endale eesmärgiks olla Eestis number üks Cisco partner ja keskendume vaid nende lahendusele. Ei läinud väga kaua aega ka ürituse nimevaliku osas – H2R Live!

H2R Live! konverents

Toimus 20.10.2016

Otsus tehtud ja kuupäev paigas! Hakkasime mõtlema, keda rääkima kutsuda? Võtsime eesmärgiks kutsuda just selliseid inimesi, kes ennem ei ole Eestis toimunud konverentsidel osalenud. Jaotasime päeva erinevateks osadeks ja hakkasime otsima potentsiaalseid kõnelejaid. Siinkohal tänusõnad ka Cisco Eestile, tänu kellele saime väga kiiresti õigete inimestega kontaktid loodud. Lühidalt võib öelda, et lõppkokkuvõttes suutsime kokku saada väga muljetavaldava delegatsiooni Ciscost! Küsimusi tuli ka Cisco enda inimeste poolt, et kuidas te seda tegite – kõik olid meie pealehakkamisest üllatunud.

Meie plaan oli algusest peale eristuda teiste ettevõtete korraldatavatest üritustest. Siinkohal vajab mainimist ka asukoht, kus lõpuks otsustasime enda ürituse teha – IMAX Kino Kosmos. Peale esimest ruumide ülevaatamist oli meile ühiselt selge, et just siin me seda teha tahamegi. Millal veel avaneb võimalus teha presentatsiooni 300m2 suurusel kinoekraanil?

Üritus kulges väga hästi ning kokku registreerus üritusele, suhteliselt lühikese etteteatamisajaga, üle 200 huvilise. Esimese korra kohta väga hea tulemus!

Holger Unterbrink (Cisco TALOS), H2R Live! IMAX Saalis

Foto Urmas Kamdron

“Maailmas on kahte tüüpi ettevõtteid – need keda on häkitud ja need kes veel ei tea, et neid on häkitud”

John Chambers Cisco tegevjuht aastatel 1995 – 2015

Samal ajal kui me korraldasime enda üritust, saime tuttavaks väga paljude lahedate inimestega. Ühed neist olid Allan ja Enelin. Nimelt olid nad just ehitamas Eestis esmakordselt uudse kontseptsiooniga koostöötamiskeskust – Spring Hub. Juba esimesel kohtumisel saime aru, et meie mõtted on sarnased – innovaatilised. Praeguseks hetkeks on nad samuti täistuuridel käima saanud ja avalikkusele kõnelesid enda plaanist esmakordselt just meie H2R Live! konverentsil.

Võime julgelt väita et Spring Hub kontoris on bulletproof Wi-Fi ning top noch videokonverentsi lahendus. Kogu infrastruktuur on üles ehitatud Cisco Meraki pilvehaldus lahendusele ja kolmes koosolekuruumis on võimalik kõigil kasutada Cisco videokonverentsi võimalusi. Artikkel IT Uudistes.

Rauno tutvustamas Cisco WebEx virtuaalset koosolekuruumi ETV+ saates

Saate järelvaatamine Pervõi kovorkin-tsentr

Võib öelda et Spring Hub on justkui meie väike Cisco demoruum või EBC(Event Briefing Center). Korraldame nende juures erinevaid üritusi ja tutvustame uusimaid lahendusi. Järgmised üritused leiavad aset juba 19ndal ja 24ndal jaanuaril:
Pilves võrgutamine – 19.01.2017
Spark launch – Do Is the New Disrupt – 24.01.2017

Tulles tagasi H2R Solutions juurde, siis esimese viie kuuga on välja kujunenud ka meie enda positsioon turul ja valdkonnad kuhu oleme rohkem spetsialiseerumas. Oleme võtnud enda fookuseks Security, Networking ning Collaboration. Just Collaborationi poolelt oleme väga palju tööd ära teinud ning meie kaasabil on lõpuks Eesti klientidele kättesaadav ka Cisco Spark teenused. Kui me selle kohta veel sügisel küsisime, saime vastuseks et võib-olla 2017. aasta jooksul. See ei tundunud just kõige lubavam vastus ning hakkasime selle nimel töötama. Tänaseks päevaks on see teenus Teile kättesaadav ja me oleme ka esimene Cisco partner Baltikumis, kellel on õigus seda müüa.

Mida toob aasta 2017?

2017. aasta saab olema veel tegusam ja juba jaanuar tõotab tulla väga innovaatiline. Cisco portfelli on lisandumas uus ja innovaatiline toode ning 24ndal jaanuaril Spring Hub’is saab selle esmatutvustust näha.

Aasta alguses on oodata ka H2R kodulehe uuenduskuuri ning loome võimaluse valida endale just see kõige õigem võrgulahendus!

Mõned punktid meie 2017 aasta plaanidest:

  • Pakume uuest aastast kõiki lahendusi ka kuupõhise tasuga. Enam ei pea ühekordselt suurt summat korraga välja käima – antud võimalust pakume koostöös InBank Liisinguga
  • Et saaksite Cisco videokonverentsi lahendusi koosolekusaalides nautida kvaliteetselt ekraanilt, pakume koostöös Samsung Eestiga väga hea hinnaga 55” profiekraane
  • Tagatoas on käimas veel mitu väga huvitavat arutelu erinevate koostööpartneritega ning loodame neist rääkida juba üpris peagi. Maagilisteks märksõnadeks on innovatiivsed, targad ja uudsed kontorid. Seda nii infrastruktuuri, kui sisu poolest.
  • Samuti oleme klientide kiiremaks teenindamiseks sõlminud koostöölepingud mitmete Euroopa suurimate distribuutoritega, et tagada kaupade kiire tarne ning saades sama head hinda, kui tellides otse Cisco tehasest!
  • Oleme suurendamas ka oma meeskonda, et teenindada veel rohkem kliente ja piirkondi, kes võib-olla praegu pole piisavalt tähelepanu saanud
  • Kuna Eesti turul on andekaid inimesi veel, oleme alustanud koostööd mitme Eestis tegutseva IT lahendusi pakkuva ettevõttega, et saaksime oma klientidele pakkuda veel laiemat teenusportfelli. Seega võite meid varsti kellegiga koos vägitegusid tegemas näha
  • Plaanime külastada 2017 aastal Cisco Live! konverentse ning neist plaanidest anname kindlasti teada ka Teile ja lähme harime ennast üheskoos.
  • Tulemata ei jää ka H2R Live! 2017

Nagu alguses mainisime, oleme täiesti kindlad, et 2017. aasta tuleb äärmiselt lahe ja tegus. Hetkel aga soovime kõigile edukat algavat uut aastat ning kohtume juba peagi!

Täname kõiki, kes on aidanud H2R Solutions OÜ 2016. aastal edukalt käima lükata:
A+ Finants – ALSO Eesti – Cisco Baltics – TD Baltic – Prinditeenus – ROI – Tehnikarent – IMAX Kino Kosmos – Juhtmejukud – Spring Hub – Samsung Eesti ja loomulikult kõiki kliente!